• O nás

• Materská škola v Strečne je samostatnou rozpočtovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorá bola zriadená na základe  zriaďovacej listiny dňa 1.7.2002. Štatutárnym orgánom školy je riaditeľka MŠ, ktorá je oprávnená konať v mene školy.

Materská škola poskytuje predprimárne vzdelávanie pre deti vo veku od 3 do 6 rokov v troch triedach s vyučovacím jazykom slovenským. Prevádzka materskej školy je od 6:00 do 16:30 hod.

Súčasťou MŠ je školská jedáleň, ktorá zabezpečuje stravovanie pre deti a zamestnancov MŠ, žiakov ZŠ a cudzích stravníkov.

Zameranie, organizácia a podmienky sú riešené tak, aby vhodne pôsobili na zdravý fyzický a psychický vývin detí a na celkový rozvoj  osobnosti dieťaťa.

Rodina poskytuje pocit istoty, bezpečia, zázemia. Na druhej strane materská škola zabezpečuje predovšetkým, sociálne kontakty dieťaťa s rovesníkmi a systematickú prípravu dieťaťa do školy a pre život. Materská škola je nenahraditeľná zmysluplne dopĺňa rodinnú výchovu. Obohacuje dieťa nielen spoločenský, ale aj citovo a rozumovo. Každé dieťa je jedinečné a tak chceme podporiť v rámci našich možností ich individuálny pozitívny rozvoj.

Materská škola má vypracovaný Školským vzdelávací program (ŠKVP)  „Putovanie so slniečkom“, ktorý je zameraný na rozvíjanie zvedavosti  a spontánneho záujmu detí o spoznávanie nového, rozvíja túžbu pohybovať sa, vyjadrovať sa a komunikovať svoje myšlienky a názory, hľadať a objavovať súvislosti medzi jednotlivými informáciami. Dáva deťom možnosť prejaviť sa v skupine, aj individuálne, pred kamarátmi, rodičmi, učí deti spolupracovať, spolutvoriť, spolurozhodovať, vypočuť si i názor iných. Vhodnou motiváciou a podnetným prostredím podnecuje ich tvorivosť, fantáziu. ŠKVP veľmi intenzívne rozvíja u detí úctu k prírode, dáva možnosť vyhľadávať a priamo spoznávať jej krásu, deje a javy, s možnosťou tvoriť v prírode.

Neoddeliteľnou súčasťou je otvorená komunikácia, založená na báze vzájomnej dôvery, súdržnosti a pocitu spolupatričnosti s organizovaním spoločných aktivít, aby každé dieťa malo  možnosť sebarealizácie a aj aktívne získavanie poznatkov a skúseností.